Başkan'ın Mesajı


“ESPNOM, Yolculuğunu, Dünyanın Yedi Kıtasında Değer Üretmek Üzere, Sürdürüyor.”

ESPNOM olarak, 2000 yılında başladığımız yolculuğumuzu; değer yargılarımıza olan bağlılığımız, çalışanlarımız ile aramızdaki güçlü bağın rehberliğinde, yeni adımlar atarak sürdürüyoruz. 

Oluşturulan kurumsal ve organizasyonel yapı ile ESPNOM’un, başarılı ve sağlıklı büyüme ivmesinin katlanarak ve ürünlerini geliştirerek devam edeceğine inancımız sonsuzdur. 

ESPNOM, 2010 yılında ihracatı artırma kararının ardından kurumsallaşmanın da temelini atmış oldu. Bugün itibari ile beş ana ürün kategorisinde faaliyet göstererek, ülkemizi uluslararası arenada temsil etmekten ve dünyanın dört bir yanına kalite götüren ekibimizle birlikte ülkemizin de büyümesine katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz. 

ESPNOM olarak ana iş kolumuz olan; Servo Sürücü, Pnömatik Sürücü, Rulo Açıcı, Pnömatik Makas ve Yağlayıcı ürün gruplarında her yıl, bir önceki yıla oranla iki kat büyüyerek dünya ekonomisinde değer üretecek şekilde faaliyet gösteriyor; bu sektörden aldığımız güç ile pazarın yeni gelişen ürünlerinde de varlık gösterecek şekilde gelecek vizyonumuzu geliştirmeyi hedefliyoruz.

ESPNOM, Türkiye’nin 2023 vizyonu ile paralel olarak; bölgesinde ve Avrupa’da bir güç olma, 2010 yılından beri olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da cirosunun en az yüzde 50’sini ihracat ile gerçekleştirme, TÜBİTAK ile ortak çalışmalarımıza devam ederek AR-GE yapma, üretim yapma, üç yıl içinde cirosunun yarıdan fazlasını üretim alanında gerçekleştirme vizyonunu sürdürecektir. Bu vizyonumuza hizmet edecek şekilde bir yandan; Avrupa’daki yatırımlarımıza hız kesmeden devam edecek, ülkemizde edindiğimiz tecrübe ve birikimi aktararak şirketimizi bu ülkelerde de güçlü bir şekilde konumlandıracağız. Diğer yandan ise Türkiye ve Avrupa’dan, özellikle üretici firmalarla çözüm ortaklıkları kurarak, şirketlerimiz ile sinerji üretecek yeni tecrübe ve birikimleri bünyemize katacağız.

 

“Ortak Akılcı, Proaktif ve Aktif Sabırlı Olmak”

ESPNOM’un kilometre taşlarına baktığımızda, çok hızlı ve sağlıklı hareket ettiğimizi ve bulunduğumuz pazarda proaktif rol oynadığımızı gururla söyleyebiliriz. Bu başarımıza katkıda bulunan en önemli yetkinliğimiz, sektör içinde farklı gibi görünse de birbirini tamamlayan çözüm ortaklıkları içinde yer almamızı sağlayan yapılanmamızdır. Bu yapı sayesinde; şirketimiz içinde gerçekleşen proje, çözüm ortaklarımızın ve kaliteli tedarikçilerimizin kattığı değer ve yetkinlikle üstün vasıflara sahip, her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş birer başarı öyküsü olarak hayat buluyor ve sektörüne ilham veriyor. 

Ortak Akılcı, Proaktif ve Aktif Sabırlı Olmak; ESPNOM’un başarısının temel unsurlarıdır. Başarının paylaşmakla artacağına olan inancımızla biz, yapımızı hep çözüm ortaklıklarıyla ördük. Bu ortaklıklar bizim ortak akılla hareket etme kabiliyetimizi artırdı. Yani BİZ, araştırarak, işi sahada öğrenerek, pazarı doğru okuyarak, hırsımızın, aklımızın önüne geçmesine müsaade etmeyerek yatırımlarımızı geleceğe yaptık ki bugün geldiğimiz noktayı değerlendirdiğimizde ne kadar doğru adımlar attığımızı görmekten büyük bir gurur ve mutluluk duyuyoruz. “Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur.” Değer yargılarımıza, ortak akla ve aktif sabra değer veren şirket kültürümüzün ve Türkiye’nin 2023 vizyonuna paralel yürüttüğümüz vizyonumuzun ışığında, dünyanın yedi kıtasında büyük keşifler yapmak ve bu keşifleri bilgi ve tecrübemizle harmanlayarak değer üretmek üzere yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 

Sektörümüz, ulaşmak istediğimiz noktayı 2016 yılı sonuna kadar anlamaya başlayacaktır ama asıl 2017’nin ikinci yarısı, ESPNOM imzalı projelerin uluslararası arenada daha çok konuşulacağı bir yıl olacaktır. 

Saygılarımla,

Erdal ÖZTÜRK

Yönetim Kurulu Başkanı

© 2015 - Espnom Endüstriyel Ürünleri Makina Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

DNY Bilişim || Tüm hakları saklıdır.